İstanbul Hukuk

Kuruluş Tarihi

Teknik Direktör:

1. Kaptan:

Gökhan Koç

2. Kaptan:

Cafer Aydın

İSTANBUL BAROSU İSTANBUL HUKUK BARO FUTBOL TAKIMI (kısaca İSTANBUL HUKUK)

İstanbul Barosu İstanbul Hukuk Baro Futbol Takımı’nın kökleri, 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerinin kurduğu futbol takımına dayanmaktadır. Fakülte takımı, İstanbul Üniversitesi’nin 39 senedir düzenlediği köklü fakülteler arası turnuvaya aralıksız olarak katılmıştır ve halen katılmaktadır. Bu turnuvaya Üniversite bünyesindeki tüm Fakülteler (25-30 civarı) takım çıkararak katılmaktadır. Fakülte takımımız hali hazırda son 6 senede 5 kez final oynamış ve 4 kez şampiyon olmuştur.
Baro takımımız ise 2017 yılında, sadece fakülte takımından mezun olan avukatların öncülüğünde kurulmuştur. Takım kurulurken kararlaştırılan en önemli husus takımın istisnasız tamamının İstanbul Hukuk mezun ve öğrencilerinden oluşması şartıdır. Tabir-i caizse bir kolej takımı olarak devam etmek istemekteyiz. Bu şart bugüne kadar hiçbir şekilde bozulmamış ve takımımızın tamamı İstanbul Hukuk mezun ve öğrencilerinden oluşmuştur ve yarın da aynı şartla oluşmaya devam edecektir. Baro Takımımız 2017 yılında kurulduğunda önündeki ilk turnuva olan Antalya Barosu 12. Atatürk Kupası’na katılmıştır. Takımımız henüz ilk turnuvasında 33 takım arasından 6. olarak önemli bir başarıya imza atmıştır. Takımımız bu turnuvada klasman başarısının yanında ayrıca ‘’En Centilmen Takım’’ ödülünü de kazanarak fair-play başarısı da elde etmiştir. Takımımız daha sonra Afyonkarahisar’da düzenlenen Zafer Kupasında, İstanbul’daki Avukatlar Haftası Turnuvası’nda, yine Antalya’da düzenlenen 13. Atatürk Kupasında boy göstermiş ve çeşitli başarılar elde etmiştir. Takımımız halen turnuvalara katılmaya devam etmektedir. Ayrıca 1996 yılından beri uluslararası olarak Fransa Barosunun öncülüğünü yaptığı ‘Mundiavocat’ adı altında Avrupa ve Dünya Şampiyonaları düzenlenmektedir. Yeni kurulan baro takımımız henüz bu organizasyona katılmamış ancak çok yakında katılmayı planlamaktadır.
2019-2020 Sezonunda yeni arkadaşlıklar edinmek, gelenekselleşmiş bir ligde kendini geliştirmek ve en önemlisi keyif almak için Republig’e katılmış bulunmaktayız. Tüm katılımcılarla beraber güzel anılar biriktirmek dileği ile…

Paylaş